1 Ağu 2010

Bir Teşekkür..

Yazar: mira | Kategori: Yazar ve Yazıları

Secde Edebiyat Dergisi’ne, bir yeni sayıyı daha eklemenin sevinci ile bu ay 9. sayımızın sayfalarını aralıyoruz size.. İtiraf etmeliyim ki şu zamana kadar en çok stresli olmam gereken bir aydı bu ay. Ama inanılmaz bir şekilde bir o kadar da rahattı içim. Tuhaf olarak algılasam da, aslında O’nun içime yerleştirdiği bir rahatlıktı ve bugün de bunu gösterdi hamd olsun..

Yazıları ile Secde Edebiyat Dergisi’nin sayfalarını boş bırakmayan ve en önemlisi her ay yüreğime sevinç tohumları bırakan değerli yazarlarımıza çok teşekkür ederim..

geceler ablam;
En çok derdime ortak olan ve beni en çok dinleyen sen,
Sıkıntılı anlarım da, bana en iyi gelecek olan dualarını gönderen sen,
Varlığın için önce Rabbime şükürler olsun ve tabii ki her zaman benim yanımda olduğun için Rabbim senden razı olsun. İyi ki varsın, bu ay da yetiştin dualarınla, yazılarınla…

Değerli Necdet abi;
Senin yazıların arasında kayboluyorum adeta, kayboldukça kendimi buluyorum.. Bu kadar yazmaya sevdalı ve yazdıkları ile sevdalandıran sen, Mevlam izin verdikçe kalemin daim yazsın. Yazsın ki bizler için birer kapı, birer anahtar, açılacak yeni ufuklar aralasın.. Eyvallah, o değerli yüreğinize sağlık..

rumannur güzel kardeşim;
Bu ay da yalnız bırakmadın ve bu ay da yüreğime değen bir yazı ile derginin sayfalarını süsledin. İki aydır nedir bu sende ki anlamadım, bilerek mi yapıyorsun ne (: Latife bir yana, iyi ki yazıyorsun, iyi ki yüreğime değiyor sözlerin.. Rabbim nasip ettiği süre yaz inş. ve sen yazdıkça değsin sözlerin yüreğime..

H.Kübra kardeşim;
Bu ay değerli kaleminden mahrum bıraktın. Sanıyorum bunun içindi geçen ay dergiyi fethetmek isteyişin. Bu ay bize mi bıraktın ne. Neyse önümüzde ki ay beklerim inş. (: Kaleminden çıkacak kelamlardan mahrum bırakma bizleri.. Ve hoşgeldin..

Z.Sekman kardeşim;
Sanırım bugüne dair en çok teşekkürü sana borçluyum.
Bugün ki sevinci en son içime yerleştiren sendin, teşekkür ederim..
Değerli yazılarını görmek güzel, nasip ettikçe Mevlam yaz. Yaz ki bizlerde payımıza düşeni alalım.. Kalemine kuvvet.

Enes Furkan ve Taha Yasin kardeşim;
Rabbim sağlığınızı versin. Siz iyi olun öncelikle sonrasın da değerli yazılarınızı görmek nasip olur inş. dergimizin sayfalarında.. Yüreğinize sağlık, her ikinizinde..

simay’ım;
Üç nokta ardına saklasam sözcüklerimi yeterli gelir mi? Sen bundan anla anlayabildiğini, anlamadıklarını da ben açıklarım sana (:  Neyse “Bir salıncağa bindirmiştik hayallerimizi” bak gidiyor, gidiyor…. Bize de ardından el sallamak düşüyor… 

Gidenin ardından; HaFSaNuR güzel insan;
Her ne kadar bu yazıklarımı okumayacağını bilsem de yazmak istedim yine de.. Hissedersin belki de.. Özleyeceğimi söylemiştim, özlendin güzel insan. O güzel yüreğinden uzak ettin. Seni tanımak çok güzeldi. Rabbim mutlu etsin inş. seni ve sevdiklerini..

Ve Secde_Gulleri;
Sanırım en çok yokluğunuzda aradı gözlerim sizi. Bu kadar zor değildi siz varken, bu kadar ağır değildi üzerime bıraktığınız yük.. Zor geldiği yerde, yapamadığım yerde kime sorayım şimdi? “Yapamıyorum!” deyip geri çekilemem ki.. “Ben yapamam!” demiştim ama en başından beri yapacağıma inandınız ve inandırandınız. Yapabiliyor muyum? Bilmiyorum! Ama çabalıyorum.. Varlığınız için bir büyük teşekkür de size.. Çekilmez hallerimde bile tahammül edebildiğiniz için (: Ve tabii ki yazmayı sevmeyen bana, yazmayı öğrettiğiniz için. Hala sevdiğimi söyleyemem, aramızda anlaşmazlık var ama neden bilmem yazıyorum.. Bunca desteğiniz için ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.. Tez zaman da yeniden aramızda görmek dileğiyle ve tabii ki o güzel yazılarınızla birlikte..

Betül Kirti / mira

190 kez okunmus

Etiketler:

6 Yorum “Bir Teşekkür..”

 1. geceler diyor ki:

  Saat gecenin ikisine doğru geliyor. Ve ben mutfakta geçen günümden yeni kurtulmuş kendimi yatağa atmam gerekirken değerli bir kalemden düşen güzel dizelerin içinde buldum kendimi. Yatarak üzerimdeki yorgunluğu atmayı düşünürken, gitmiş bütün yorgunluk üzerimden…

  Senin varlığına şükürler olsun. Ve sıkıntılarına rağmen hala bu yolda devam etmen, Elinden geleni en güzel şekilde yapıp, harcadığın zaman ve uğraşların için Teşekkürü bizden çok Sen hak ediyorsun Sevgili Miramız.
  Sağolasın varolasın. Ömrünce sevdiklerinle ve Sevgiyle kalasın inşaAllah… i)

 2. ruman diyor ki:

  Teşekkür ederim mira kardeşim ne güzel temennilerde bulunmuşsun hepimiz hakkında saolasın…Fi-Emanillah..

 3. simay diyor ki:

  bir salıncaktı bizi o gece hayale daldıran..
  şimdi ise arkasından bakıp aglatan…
  sonbahardan kalan kurumuş yaprakları gökyüzüyle buluşturmamızdı bizi cocuklugumuza yollayan…

  varlıgınla güzellikler bahşediyorsun belki bana, belki hayatıma..
  o günümde de güzelligini katmıştın zamana..
  şimdi ise sesinle gecemi aydınlattın..
  ama sana ihtiyacım var.. yanında olmaya ihtiyacım var..
  gel de gülmem için SeBeBiM sen ol..

  BuNa İhTiYacIm VaR…

  vArLıGıN iÇİn Ne kdAr ŞüKReTseM azdIr YArAdA’nA…

  İyİkİ VaRsIn…

 4. Secde_Gulleri diyor ki:

  Editörüm, yürekte acı bitmedikçe, gözler de hep nemlendikçe, vusat yaklaştıkça; kalem hiç durmayacaktır.

  Böylesi içten teşekkür yazısı için bizde teşekkür edelim. Yüreğine sağlık.

 5. HaFSaNuR diyor ki:

  mira kardesimiz demis ki:
  “Gidenin ardından; HaFSaNuR güzel insan;

  Her ne kadar bu yazıklarımı okumayacağını bilsem de yazmak istedim yine de.. Hissedersin belki de.. Özleyeceğimi söylemiştim, özlendin güzel insan. O güzel yüreğinden uzak ettin. Seni tanımak çok güzeldi. Rabbim mutlu etsin inş. seni ve sevdiklerini..”

  Guzel insan…
  Hep inanmisimdir, yurekten cikan her sozun yureklere hitap ettigine ve edecegine…Iste bir tevafuktur ki bu yazinla karsilastim…Yuregim beni Secdegulleri`nin edebiyat sayfasina surukledi..Ne tuhaf! Hissettim Can ozledigini.. Ve belki sizlerde ozlenmis oldugunuzu hissetmissinizdir…Beni ozleyenleri, ozlemeyenleri, sevenleri, sevmeyenleri de ozledim…Hissettim yani Can…

  Siirlerimin vuslati vurdugu an, vuslata tutuldu yuregim….Artik mutlulugun nerelere gizli oldugunu bir nebzede olsa yakalamis yuregim, simdi mutlulugun nazeni deryasinda huzurda…Sukurler olsun Rabbimize, yuregimi sevdigi yurekle beraber kildigi icin…Ve tesekkurler Can, yuregime sevgi sozleriyle duada bulundugun icin…Rabbimiz seni de sizi de mutlu etsin Can..

  Hepinizi cok seviyorum…
  Belki beklenmedik bir ayda sonuk kalan yazilarimla sizlere katilirim….Bilemiyorum…
  En Sevilene emanetsiniz….

 6. mira diyor ki:

  Yüreğinin güzelliği yine değmiş satırlarına..

  Bilmiyorum ki ne var sende, sanki senelerdir tanıyorum seni. O kadar uzun olmasa da senelerdir tanıdığım, sık sık görüştüğüm kişilerden bile daha samimi o güzel yüreğin.. Böylesi yürek yakınlığı kolay bulunmuyor ve yakın olanlarda genelde uzak oluyor…

  Evet bu yazıyı okumayacağını düşünerek yazmıştım, bilseydim okuyabileceğini belki daha da uzardı cümlelerim. Şu anda olduğu gibi, şu anda da yazmaktan kendimi alamadığım gibi.. Neyse bir süre sonra belki hissederde gelirsin yine ve bu yazılanları da okursun..

  Senin adına çok sevindim can, mutluluğunu dile getirmene çok daha sevindim. Rabbim daim mutlu etsin, daim güldürsün yüzünü sevdiğinle. Ve mutluluktan sevdiklerinizi de nasiplendirsin inş.

  Bulunması nadir olan yüreğin özlendi güzel insan.
  Ve beklenmedik bir ayda görmeyi isterim yeniden yazılarınla..
  Sevgiyi Yüreklere Yerleştirene Emanetsin…

Yorum Yap,Fikrini Paylaş

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmış olmalısınız.