1 Eyl 2010

Seni Seviyorum!

Yazar: admin | Kategori: Rumannur [Ruman], Yazar ve Yazıları

“Seni seviyorum!..”

  Bu iki kelimeyi sevdiği adamdan duyan genç kız, kendini bir anda tozpembe bulutlar üzerinde bulur… Hayat artık o’ndan ve ona ait hayallerden ibarettir. Yerken, içerken, oturup kalkerken hatta rüyalarında dahi o vardır artık. Bazen yemek yemeyi dahi unutturan bir düşünce ekseni…

  Artık bambaşka hayaller adasına yelken açmış, rotası olmaksızın savrulmakta koca deryada! ‘Beni seviyor musun?’ kelimesi, her iki gencin ağzında adeta tekerleme… Sevilen fani olunca, sorularda bir o kadar fani!. Sevdiği uğruna, Yaradan’ın verdiği canı hiçe sayanların örnekleri herkesçe malum…

  Sevdiği kızdan karşılık alamayan delikanlı, kendini ya bir namlunun ucunda buluyor ya da ucu bucağı olmayan bir uçurumda. Neydi? Nasıl bir sevgiydi ki bu can’dan geçilebilsin? Ya da candan geçecek kadar sevdiren kuvvetli güç neydi??? Çoğu yaşadığı şeyi aşk sansa da, aslında bilmezler ki yaşadıkları şeyin aşktan çok uzakta olduğunu… Çoğu zaman şehvet yüklü çoğu zaman ihtiras, kin, kıskançlık ve de etik olmayan bir sürü duygu… Nasıl olurda o güzel kelime olan ”AŞK” bu tür şeylerle kirletilebilir? Bir bakışla başlayan aşk dokunma, tutma ve de flört ile nasıl da alevlenir öyle değil mi? Acaba böyle bir aşk içerisinde olanlar düşünmezler mi karşı cinse her dokunuşunda daha da kuvvetleşen şeyin aşk olmadığını?! Keşke tüm aşıkların aşkları, o ilk bakışta ki esrarda kalsa ne kadar masum olurdu öyle değil mi?..

  Bir arkadaşım telaş içinde telefona sarılmış ve adeta kendinden geçercesine ağlayarak; sevdiğinden ayrıldığını ve artık hayatın kendisi için durduğunu, yaşadıkları olayları vs. vs. anlatıyor… Üzüldüm ve nasıl teselli edeceğimi şaşırdım.

  Telefon görüşmesinden yaklaşık bir hafta sonra, durumunun nasıl olduğunu öğrenmek için kendisine telefon ettim. Sesi gayet iyi ve mutlu geliyordu sevindim. Görüşmemizin sonlarına doğru yeni bir ilişki içerisinde olduğunun müjdesini verdi kendince(!) Fakat bu haber benim için tam bir  kaostu!!!

  Ahh.. Fani sevgiler nasılda ömürleri kısacık oluyor. Artık hayat benim için bitti diyen arkadaşım yeni sevdalara yelken açmıştı çoktan…

  İnsan kalbi öyle bir muamma ki, çözülmesi bir hayli zor.. Bir bilgisayar adeta kalp, sorumsuzca yapılan sevgi yüklemeleri hard diski yakıyor ve sonuç fiyasko sonunda kalp mekanizması bloke oluyor ve neticede artık Rahman’ın aşkından mahrum!!
Kalbe alınan fani sevgiler kişiye müthiş hatalar yaptırabiliyor..
Ya kalp ilahi aşk ile meşgul olsa?!

  En son ne zaman Rahman ile kuvvetli bir bağ kurup, ne kadar sevildiğimizi sorduk? Ya da en son ne zaman ”SENİ SEVİYORUM Allah’ım” dedik? Kişi Allah tarafından ne kadar sevildiğini bilmek isterse, kendisinin Allah’ı ne kadar sevdiğine baksın… Kalpten fani ve içi boş sevgileri atmadıkça maalesef Allah sevgisi dilde kalıyor.

   Rabbim fani sevgilerden arınıp, baki sevdalar ile kuşanabilmeyi nasip eylesin…

  Fi-Emanillah…

Yazar : rumannur

276 kez okunmus

4 Yorum “Seni Seviyorum!”

 1. :) diyor ki:

  ulaşılan nokta çok doğru.. günümüz çoğu bu örnekle dolu.. ağzınıza sağlık

 2. geceler diyor ki:

  “Sevgi” Sevgiyi Yüreklere yerleştiren de O değilmi?..

  O zaman Sevmesini bileceksin. Önce Rabbini, sonra O’nun Sevdiklerini, sonra da Sevdirdiklerini Seveceksin…

  Günümüz olaylarında gördüğümüz seviyormuş sevmiyormuş bu gün sevmiş yarın sevdiğine nefretle bakmış değildir Sevgi…

  Sevmesini bilen Sever. Bilmeyen de bu gün sevdiğini sanar ertesi gün kendine başka sevdalar arar.

  Cenab-ı Hak Sevgisini, Sevdiklerinin Sevgisini, Sevilmesini istediklerinin Sevgisini eksik etmesin Yüreklerden.

  Düşüncelerin içerisine düşüren yazınız için teşekkürler. Yüreğinize ve Kaleminize sağlık.

 3. Nur-u_Secde diyor ki:

  Sen..

  Bu kelime sevgiye dil degilmidir zaten?.

  Birisi(ne) ,gözler(in)e bakarak “Sen” deyip susup kalmak ve konusamamak.. Sen(i)..

  İste böylesine ,meftunsu duygularla.. Seni Seviyorum..

  Yüreginize gönlünüze saglık..

 4. Secde_Gulleri diyor ki:

  “Kişi Allah tarafından ne kadar sevildiğini bilmek isterse, kendisinin Allah’ı ne kadar sevdiğine baksın…”

  Bu cümle ile herşeyi özetlemişsiniz sanırım.
  Böylesi güzel bir yazı için teşekkürler.

Yorum Yap,Fikrini Paylaş

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmış olmalısınız.