18 Eyl 2011

Gönderilmeyen Mektuplar 3

Yazar: mira | Kategori: Yazar ve Yazıları

 

Sevgili Dost,
Bir soru var ki düşüncemde, cevap ararken binbir soru düşüyor beraberinde.. ‘Cevap bulmak zor mu?’ diye sorarsan, benim zorlandığım tek bir cevapta değil, beraberinde gelen sorularda. Benim bilmediğimi, göremediğimi göster/sen bana. Benim bildiğim bana yetmiyor, sen ışık ol bana.

Sevgili Dost,
‘İnsan gitmelere neden bu kadar sevdalıdır?’
Bir kaçış türü müdür gitmek, zor geldiği yerde herşeyi bir an da bırakmayı göze alabilmek? Yoksa bir cesaret göstergesi midir, herkesin gösteremeyeceği bir güç ile çekip gitmeyi istemek? Adına ne denir ki? Ben bir libas bulup geçiremedim üzerine.

Söylesene Sevgili Dost,
İnsan hayatının kaç safhasında “Alıp başımı gitmek istiyorum!” dedirten, o nihai noktaya ulaşır? Peki gitmek isteyenlerin kaçı gidebilir kafasına koyduğu an da ya da kaçı gidememenin ağırlığını taşır omuzlarında?

Söylesene Ey Dost,
Canının en yandığı anlarda, acını hafifletmesini beklediklerin gitmen için uğurladılar mı seni? Yetmezmiş gibi yalnızlığının farkında olman için görmezden geldiler mi hiç yokmuşsun gibi? Ve sende istedin mi gitmeyi? Sevdalanıp yüreğinde taşıdın mı gitmeyi, benim gibi? Onca gitmeyi istemelerime rağmen, ben hiç gidemedim Sevgili Dost. Belki de gidemediğim için hep cazip geldi gitmek ve belki de bu yüzden hep sevdalıydım gitmelere. Hani gitsem herşey iyi olacak sanki, hiç bir şey yaşanmamış olacak ve ben geçtiğine inandıracaktım kendimi. Bir kandırış mı dersin? Belki de.. Ama bu bile yetiyordu gitmeyi güzelleştirmeye..

Ne dersin Ey Dost;
Kaçmayı mı istiyorum dersin? Sanırım.. Ama hiç beceremedim, hiç gidemedim. Demek ki bana göre değilmiş gitmek, onun istediği belki de cesaretli bir yürek.

‘Gitsen ne değicek?’ dediğini hisseder gibiyim. Sahi gitsem ne değişecek? Gitmiş mi olacağım yoksa kendimi mi kandırmış olacağım? İnsan kendinden kaçamaz değil mi?.. Kendinden kaçamadıktan sonra bırakabilir mi bırakmak istediklerini? Herkesten kaçabileceğini sanarken ne kadar uzaklaşılabilir kendinden? Yüreğini beraberinde taşırken, kimi, neyi geride bırakabilir insan? Ve yüreğinde taşıdığı onca yükü varken gittiğini nasıl söyleyebilir?
İnsan kendinden gidemedikten sonra hiç bir şeyden gidemiyor.
Kendinden gidebilmesi için ise ölüm gerekiyor!

Sevgili Dost, Ben henüz gidemedim kendimden, sen de gitme!

Yazar : Betül Kirti

462 kez okunmus

Etiketler:

2 Yorum “Gönderilmeyen Mektuplar 3”

 1. geceler diyor ki:

  Özlemişiz güzel Yüreğinden dökülecek, güzel yazılarını okuyabilmeyi…

  Birde fırsat kollamışız biraz geç görüp, birazda okumaya fırsat bulamadığımız bu harika yazıyı…

  Teşekkürler Betül. O güzel yüreğine dert keder uğramasın, mutluluğun mekanı olsun inşaAllah.

  Kalemine kuvvet. Bizleri her daim güzel yazılarınla hemhal et.

 2. geceler diyor ki:

  YAZAMİYORUM Kİ,,, 🙁

  Dar geldi MELEK YÜZLÜM dar geldi. Koca dünya bu gün bana dar geldi. 🙁

  Ardında bunca yıkıntıları bırakıp rahat GİDEBİLDİN Mİ…?

  SEN rahat ol MELEK YÜZLÜM SEN rahat ol. Biz acılarla iç içe SENDEN kalan hatıralarla avunuruz… 🙁

Yorum Yap,Fikrini Paylaş

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmış olmalısınız.